Nasza misja

Polski Kościół Chrześcijański w Dudley lub inaczej Społeczność Chrześcijańska w Dudley to ludzie pragnący iść w raz z Bogiem przez życie oddając Jemu chwałę. Jesteśmy polską kongregacją kościoła Dudley Community Church (DCC), który jest prężnie rozwijającą się wspólnotą, skupiającą wiernych z miejscowości Dudley oraz całego regionu Black Country, starającą się być kościołem nowoczesnym  i dla całych rodzin.  Nasza działalność rozpoczęła się w styczniu 2016 roku. Naszą misją jest głosić ewangelię wśród Polaków zamieszkałych w Dudley i okolicach starając się pokazać im miłość Boga. Więcej informacji na temat angielskiego kościoła Dudley Community Church znajdziesz na  www.dudleycommunitychurch.com

W związku z epidemią koronawirusa uprzejmie prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad i obostrzeń podczas nabożeństw.

 

Nabożeństwo w języku polskim: Niedziela godzina 18:00  

                                                    

Nabożeństwo w języku angielskim: Niedziela godzina 10:30

 

angielskie logo.png
polskie logo.png
Children Reading the Holy Bible
Szkółka niedzielna 

 Chcemy nauczyć dzieci kochać Boga i ludzi. Przedstawiamy im Ewangelię w sposób atrakcyjny i przystosowany do ich wieku – na podstawie nauk płynących z Pisma Świętego. Podczas niedzielnych nabożeństw prowadzone są zajęcia dla dzieci w odpowiednich grupach wiekowych. Organizujemy także różne wydarzenia dla dzieci, podczas których można dzielić się swoimi talentami na najróżniejsze sposoby. Służba skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 3–14 lat

Klub dla dzieci

Klub dla dzieci organizowany jest dwa razy w tygodniu Środa godzina 17:00-19:00

Podczas zajęć dzieci bawią się, malują, wykonują prace plastyczne. Między czasie organizowana jest krótka przerwa na przekąskę. *Wstęp £2* Przedział wiekowy (4-9 lat).

Klub dla dzieci Lisia Norka.png
sportowcy Nastolatki
Służba wśród młodzieży

Grupa Ignite- Iskra Boża- to spotkania dla dzieci z year 6 i wyżej, koncentrujące się na dogłębnym studiowaniu Słowa Bożego. W każdą środę o godzinie 17:00-19:00.

Grupa Infuse- Natchnienie- to spotkania dla dzieci z year 6 i wyżej, koncentrująca się na budowaniu relacji, zabawie, socjalizacji. W każdy piątek o godzinie 17:00-18:45 w Meadow Road Community Centre.

Oba spotkania prowadzone są przez Pastora Daniela Waymanna tymczasowo zamknięte

 

Służba wśród kobiet

Raz w miesiącu organizowane są warsztaty dla kobiet.

Na każdym ze spotkań panie modlą się, studiują Pismo Święte, dzielą się doświadczeniem a także rozmawiają na trudne tematy m.in. problemy w małżeństwie, wychowanie dzieci, depresja.

Na warsztatach każda z pań otrzymuje wsparcie emocjonalne oraz duchowe.

Zapraszamy serdecznie każda czwarta sobota miesiąca godzina 17:00.  Spotkania tymczasowo odwołane. Jeśli potrzebujesz wsparcia napisz 

kobiety grupa dyskusyjna
Stołówka dla ubogich i bezdomnych

W każdy poniedziałek organizowana jest kolacja dla potrzebujących, natomiast w sobotę rano- śniadanie.

Poniedziałek godzina 19:00

Sobota godzina 10:00

Poradnia duszpasterska

Od ponad dziesięciu lat nasza poradnia  wspiera mieszkańców Dudley a także cały region Black Country. Zapewnia bezpłatne profesjonalne poradnictwo dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Ponad 100 osób co tydzień otrzymuje darmowe posiłki i praktyczne wsparcie w postaci bonów na żywność, ubrań i przyborów toaletowych.

Prowadzone są grupy radzenia sobie ze złością, a także grupy wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Pracownik pomocy społecznej udziela porad dotyczących systemu zasiłków, wsparcia mieszkaniowego i zarządzania długiem.

lighthouse logo.png
Uśmiechnięty starszy para

Służba wśród seniorów

Złote lata - Golden Years- to spotkania dla osób starszych organizowane przez Artura i Janet które odbywają się co kwartał.
W programie: rozrywka, poczęstunek, piosenki, gry.
Grupa odwiedza również lokalne domy spokojnej starości.

Zumba

Zumba Fitness
środa 19:00-20:00
Zumba Gold dla starszych
czwartek 17:45-18:30
Instruktor Emma Wyman
*Wstęp*  £3
Pierwsza lekcja za darmo!!!
Zajęcia tymczasowo odwołane.
Klasa Zumba
Ping Pong Gracze

Tenis stołowy

Czwartek godzina 19:30-21:30

Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy.

Treningi prowadzone są przez koreańskiego instruktora Thomasa Parka. tymczasowo zamkniete