Projekt "Latarnia Morska" The Lighthouse

Aktualizacja: 18 mar 2019


Brakuje nam 30 tysięcy funtów do rozpoczęcia budowy naszego centrum/poradni duszpasterskiej.Latarnia morska (ang. The Lighthouse) to angielsko-polska placówka przy Polskim Kościele Chrześcijańskie w Dudley. Pełni funkcję poradni duszpasterskiej.

The Lighthouse już w krótce zastąpi dotychczasową poradnię DCC (Dudley Counselling Centre).

Od ponad dziesięciu lat Dudley Community Church korzysta z poradni DCC. Wspiera mieszkańców Dudley a także cały region Black Country. Zapewnia bezpłatne profesjonalne poradnictwo dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.Ponad 100 osób co tydzień otrzymuje darmowe posiłki i praktyczne wsparcie w postaci bonów na żywność, ubrań i przyborów toaletowych.

Prowadzone są grupy radzenia sobie ze złością, a także grupy wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Pracownik pomocy społecznej udziela porad dotyczących systemu zasiłków, wsparcia mieszkaniowego i zarządzania długiem. Centrum jest również wykorzystywane do zajęć z dziećmi i młodzieżą.

W Centrum Latarnia Morska organizowane będą imprezy m.in. wspierające osoby starsze samotnie mieszkające.
Placówka ma na celu docieranie do Polskich rodzin na emigracji zapewniając wsparcie oraz umożliwiając integrację z lokalną społecznością.

Projekt INVEST - INCREASE (INWESTUJ - ZWIĘKSZAJ) pomoże nam rozszerzyć naszą działalność oraz posługę duszpasterską w śród dzieci, rozbudowując świetlicę o dodatkowe sale i pokoje.

https://www.give.net/investtoincrease